Neden İçerik Pazarlama?

Hedeflenen kitleyi etkilemek, etkileşim kurmak ve kar edilebilir müşteri aksiyonu elde etmek adına geçerli, değeri olan, ve sürekli içerik üretimi ve dağıtımına odaklanan pazarlama yaklaşımına verilen addır.
  • Düzenli içerik üreten web siteleri 8 kat daha fazla trafik alıyor
  • İçerik pazarlaması, giden pazarlamaya göre% 62 daha düşük maliyetlidir
  • İçerik pazarlaması, dış pazarlamaya göre 3 kat daha fazla yol açar
  • İçerik pazarlamacıları, benimsemeyenlerin sayısı kadar 6 kat fazla
  • İçerik pazarlaması, e-posta pazarlamanızı ve sosyal medya pazarlama çabalarınızı geliştirir

İçerik Pazarlamasının amacı; etkili ve sürekli içerik paylaşımı ve derlemesi aracılığıyla müşterileri etkilemek ve bahsi geçen müşterilerle sürdürülebilir bağlar kurmaktır. İçerik pazarlamada müşteri davranışını değiştirme ve geliştirme düşüncesi temel alınmaktadır.

 

İçerik Pazarlamasında ürün ve servislerinizi müşterinin gözüne sokmak yerine, müşterileri konu hakkında daha bilinçli yapacak bilgiler paylaşmak esastır.

Bahsi geçen içerik stratejisinin özü ise; işletmeler olarak alıcılara tutarlı, sürekli ve değeri olan bilgiler sunmaya devam ettiğimiz takdirde, onların da bizi iş ve sadakatleriyle ödüllendirecekleri düşüncesidir. Ve bu düşünce çoğu zaman doğrulanmakta, alıcılar süreç sonunda sizi ve istikrarlı iletişiminizi ödüllendirmektedirler.

P&G, Microsoft, Cisco Systems, John Deere gibi dünyanın en güçlü pazarlama şirketlerinin İçerik Pazarlamasına büyük önem vermesi bir tesadüf değildir. Büyük firmaların yanında, küçük işletmeler ve tek kişinin yönettiği dükkanlar dahi İçerik Pazarlaması yapmaktadır.

Markaları Büyütmek ve Müşteri Deneyimini Geliştirmek için güzel, dönüşüm tabanlı web siteleri, big data verileri ve dijital pazarlama çözümleri oluşturuyoruz.

Firmalara en uygun analizleri yapıp müşteri deneyimlerini nasıl daha iyi geliştirebileceklerinden tutun, müşterilerinin demografik yapılarına göre reklam kampanyaları oluşturmaya kadar bir çok hizmet vermekteyiz.